KOSGEB HANGİ SEKTÖRLERİ DESTEKLİYOR? 2021

KOSGEB HANGİ SEKTÖRLERİ DESTEKLİYOR? 2021

KOSGEB HANGİ SEKTÖRLERİ DESTEKLİYOR? 2021

KOSGEB hangi sektörleri destekliyor 2021 yılında en çok merak edilenlerden. KOSGEB’in desteklediği sektörler: Girişimcilik başta olmak üzere her türlü imalat sektörünün yanı sıra aslında pek çok sektör var. Hatta belki şöyle de özetlenebilir; KOSGEB, bazı sektörler hariç aslında pek çok sektörü destekliyor. Gelin bu sektörlerin bazılarına hep birlikte göz atalım. Desteklenen tüm sektörler listesini burada da bulabilirsiniz.

KOSGEB’in desteklediği sektörler

 • KOSGEB MADENCİLİK VE TAŞ OCAKLIĞINI DESTEKLİYOR

Kömür, linyit çıkarılması, taş kömürü madenciliği, doğalgaz çıkarımı, ham petrol çıkarımı, kum, kil ve taş ocakçılığı ile madenciliği destekleyici hemen pek çok faaliyeti KOSGEB desteklemektedir.

 

 • KOSGEB İMALAT SEKTÖRÜNÜ DESTEKLİYOR

İmalat sektörü altında hemen tüm imalat çeşitleri KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Ancak biraz daha fazla sorulan belli başlı imalat konularını özetlemek gerekirse;

Gıda Ürünleri imalatı, et işlemesi, kesimhane, kümes hayvanları etlerinin üretimi, balık, kabuklu deniz hayvanları üretimi, sebze meyve suyu imalatı, sirke, yağ imalatı, süt ürünleri imalatı, dondurma ve dondurulmuş ürünlerin imalatı, fırınlar, içecek imalatı, tütün ürünleri imalatı, kumaş imalatı, tekstil ürünleri imalatı, halı, kilim imalatı, Kürkten eşya imalatı, deri ve ilgili ürünlerin imalatı,

Ayakkabı, bot, terlik vb. imalatı,

Ağaç, ağaç ürünleri ve mantar ürünleri imalatı (mobilya hariç); saz, saman ve benzeri malzemelerden örülerek eşyaların imalatı, Ağaç, mantar, kamış ve örgü malzeme ürünü imalatı,

Kağıt ve kağıt ürünlerinin imalatı,

Kayıtlı medyanın basılması ve çoğaltılması,

Kok kömürü ve rafine edilmiş petrol ürünleri imalatı,

Kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı,

Doğal dezenfektan imalatı, Boya, vernik ve benzeri kaplayıcı maddeler ile matbaa mürekkebi ve macun imalatı, Sabun ve,  deterjan, temizlik ve parlatıcı maddeleri; parfüm; kozmetik ve tuvalet malzemeleri imalatı,

Suni veya sentetik elyaf imalatı, Kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı,

Diğer metalik olmayan mineral ürünlerin imalatı, Çimento imalatı, Metallerin işlenmesi ve kaplanması; makinede işleme,

Ahşap ve diğer malzemelerden kalıp ve döküm modeli imalatı (kek ve ayakkabı kalıpları hariç),

Bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı, Bys. tüketici elektroniği ürünlerinin imalatı, Elektrikli teçhizat imalatı, Genel amaçlı makinelerin imalatı, Gemi ve tekne yapımı, Mobilya imalatı, Müzik aletleri imalatı, Makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımı

 

 • KOSGEB ELEKTRİK, GAZ, BUHAR VE İKLİMLENDİRME ÜRETİMİ VE DAĞITIMI KONUSUNU DESTEKLİYOR

KOSGEB, Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı başlığa altına giren hemen her faaliyeti de desteklenmektedir. Elektrik sayaçlarının bakımı onarımı, gaz ticareti, komisyon ve acente faaliyetleri de dahil olmak üzere bu başlık altında değerlendirilir.

 

TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ PROGRAMI “Dijital Dönüşüm Çağrısı” 2021

 

 • KOSGEB SU TEMİNİ; KANALİZASYON, ATIK YÖNETİMİ VE İYİLEŞTİRME FAALİYETLERİNİ DESTEKLİYOR

İnşaat ve yıkım atıklarının toplanıp kaldırılmasından atıkların bertarafına su sayaçlarının bakım ve onarımlarından kanalizasyon işlerine kadar desteklenmektedir.

 

 • KOSGEB İNŞAATI DESTEKLİYOR

İnşaat projelerinin geliştirilmesi, bina ve dış yapıların imalatı, yol, köprü, tünel ve demiryolu inşaatına kadar inşaat denilince akla gelen hemen tüm inşaat faaliyetleri desteklenmektedir.

 

 • KOSGEB TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET; MOTORLU KARA TAŞITLARININ VE MOTOSİKLETLERİN ONARIMINI DESTEKLİYOR

Motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı, Motorlu kara taşıtlarının parça ve aksesuarlarının ticareti, Motosiklet ve ilgili parça ve aksesuarların ticareti, bakımı ve onarımı, Toptan ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç), Tarımsal hammadde ve canlı hayvanların toptan ticareti, Ev eşyalarının toptan ticareti gibi hemen tüm ticari faaliyetler desteklenmektedir.

 

 • KOSGEB ULAŞTIRMA VE DEPOLAMA FAALİYETLERİNİ DESTEKLİYOR

Kara taşımacılığı ve boru hattı taşımacılığı, Demir yolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı, Kara yolu ile yük taşımacılığı ve taşımacılık hizmetleri, Boru hattı taşımacılığı, Su yolu taşımacılığı gibi faaliyetler bu başlık altında desteklenmektedir.

 

 • KOSGEB KONAKLAMA VE YİYECEK HİZMETİ FAALİYETLERİNİ DESTEKLİYOR

Oteller ve benzeri konaklama yerleri, lokantalar ve seyyar yemek hizmetleri faaliyetleri, çorbacı, dondurmacı, pizzacı ve akla gelecek tüm yiyecek hizmetleri de desteklenmektedir.

 

 • KOSGEB BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNİ DESTEKLİYOR

Yayımcılık, kitap yapımı, gazete basımı, bilgisayar oyunları yapımı, radyo yayıncılığı ve bilgi iletişim başlığı altındaki hemen tüm faaliyetler de aynı şekilde desteklenmektedir.

 

KOSGEB İleri Girişimcilik Desteği 2021 Nasıl Alınır ? Şartları ?

 

 • KOSGEB FİNANS VE SİGORTA FAALİYETLERİNİ DESTEKLİYOR

Finans alanında veya sigortacılık yapıyorsanız da KOSGEB’den destek alabilirsiniz.

 

 • KOSGEB MESLEKİ, BİLİMSEL VE TEKNİK FAALİYETLERİ DESTEKLİYOR

KOSGEB, bilimsel ve teknik çalışmalar yapan herkesi destekliyor.

 

 • KOSGEB EĞİTİMİ DESTEKLİYOR

Bu başlık bu seneye kadar desteklenmezken ilk defa 2021 yılında spor ve eğlence eğitim kursları desteklenmektedir.

 

 • KOSGEB KÜLTÜR, SANAT, EĞLENCE, DİNLENCE VE SPOR FAALİYETLERİNİ DESTEKLİYOR

Kütüphane, arşiv, müze ve diğer kültürel faaliyetler, botanik bahçeleri, spor ve eğlence amaçlı sportif faaliyetler de yine destek kapsamındadır.

 

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK SORULARI VE CEVAPLARI 2021

 

 • KOSGEB BURADA SAYILMAYAN DİĞER HİZMET FAALİYETLERİNİ DE DESTEKLİYOR

Hizmet sektörü altındaki spesifik olarak tanımlanmamış diğer hizmet faaliyetleri de aynı şekilde desteklenmektedir.

 

KOSGEB HANGİ SEKTÖRLERİ DESTEKLEMİYOR?

Görüldüğü üzere KOSGEB’in desteklediği faaliyetler, tüm faaliyetler göz önüne alındığında sağlık, eğitim hariç hemen tüm faaliyetleri desteklemektedir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.