KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI 2021

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI 2021

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI 2021

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI 2021 kapsamında KOSGEB tarafından desteklenen tüm sektörler 2 yıllık süre ile aşağıdaki giderleri için proje yazmaya gerek duymaksızın desteklenmektedir. Yanlış duymadınız, proje yazmaya gerek yok. Sadece başvuru yapıp paranızı alacaksınız.

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI NEDİR?

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI, aslında KOSGEB’in sunduğu tek projesiz destek programıdır. Eski adı Genel destek programı idi. Bu program, KOSGEB’e kayıtlı her KOBİ’nin yararlanabileceği bir programdır. Herhangi başka özel hiç bir şartı yoktur. Yani bu desteği almak için sadece ve sadece KOSGEB’in desteklediği sektörlerde olmalısınız ve KOSGEB’e kayıtlı olmalısınız.

KOSGEB’in desteklediği sektörde olduğunuzu görmek için tıklayınız

KOSGEB’e kayıt için tıklayınız

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Yukarıda belirttiğimiz gibi aslında siz de KOSGEB’in desteklediği sektörlerde faaliyet gösteren ve KOSGEB’e kayıtlı bir KOBİ iseniz bu programa başvuru yapabilirsiniz. Bu programdan 2 yıl süreyle aşağıdaki gider kalemleri için %60 oranında 480.000 TL’ye kadar destek alabilirsiniz.

KOSGEBİŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA HANGİ FAALİYETLERİ DESTEKLENİYOR?

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI kapsamında işletmenizin nitelikli personel, yurt dışı seyahat, yurt içi fuar, test-analiz-belgelendirme, fikri ve sınai mülkiyet hakları (patent, faydalı model, yurt dışı marka tescil vb.) giderleriniz desteklenmektedir.

İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMIDESTEK ÜST LİMİTİ (TL)DESTEK ORANI
Yurt İçi Fuar Desteği50.000 

 

 

 

 

 

 

 

 

          60%

 

Yurt Dışı İş Gezisi Desteği30.000
Nitelikli Eleman İstihdam Desteği50.000 – 75.000
Tasarım Desteği50.000
Sınai Mülkiyet Hakları Desteği50.000
Belgelendirme Desteği150.000
Test, Analiz Desteği100.000
Enerji Verimli Elektrik Motorları Değişimi Desteği 80.000
Bağımsız Değerlendirme Desteği20.000
Model Fabrika Desteği 70.000
Teknik Danışmanlık Desteği40.000 – 50.000

Elbette ki buradaki her bir faaliyetin kendine özgü kuralları ve limitleri vardır. Örneğin, Nitelikli eleman desteği için işletmenizin geçtiğimiz 2 ay içerisindeki prim gün sayısının 120 olması beklenir. Ya da yurt içi fuar desteği kapsamında maksimum 50 metrekarelik bir alan için destek verilir. gibi kuralları vardır. Ancak bunları öğrenmek zor değildir. Takıldığınız noktada destek alabileceğiniz pekçok profesyonel danışmanlık firması da vardır. Burada önemli olan farkındalığınızdır. Farkında olun ve alın, bu kadar.

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMINDA KAPSAMINDA HİBE NE KADAR?

Yukarıdaki tablodan da göreceğiniz üzere KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI kapsamında 480.000 TL’ye kadar Hibe alabilirsiniz. Destek oranı %60. Yani yaklaşık 800.000 TL’lik bir giderinizi göstererek 480.000 TL üst limitinde hibeden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMININ SÜRESİ NE KADAR?

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI’ndan yararlanma süreniz 2 yıl ile sınırlıdır. Ancak 2 yıl sonra büyük ihtimalle programdan 2 yıl kadar daha yararlanma hakkı tanınır. Bu şekilde 4 yıl faydalanabileceğinizi ön görebilirsiniz. Elbette ki yenilenen 2. yılda yeni limitler tekrar tanımlanır. Yani 4 yıl için 960.000 TL’lik bir destek söz konusudur.

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMININ SÜRESİ UAZATILABİLİR Mİ?

Yukarıda izah edildiği üzere KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI 2+2 yıl şeklinde uygulanabilmektedir. Ancak 3. bir dönem bu zamana kadar hiç uygulanmamıştır.

 

TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ PROGRAMI “Dijital Dönüşüm Çağrısı” 2021

 

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMINA NE ZAMAN BAŞVURABİLİRİZ?

Sürpriz, bunu duyunca gerçekten çok mutlu olacaksınız. Zira KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI yıl boyunca açık. İstediğiniz zaman, başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMINA BAŞVURU NASIL YAPILIR ?

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI’na başvuru çok kolaydır. KOSGEB kaydınız varsa, doğrudan sistem üzerinden herhangi bir proje yazmanıza ihtiyaç duyulmaksızın sadece 1 klik ile başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz için herhangi bir kurul vs. olmaz. Uzmanınız onaylar. Bu kadar.

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEĞİNDEN YARARLANMA KOŞULLARI NELERDİR?

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI, aslında KOSGEB’in sunduğu tek projesiz destek programıdır. KOSGEB’e kayıtlı olmanız, KOBİ olmanız yeterlidir. Herhangi başka özel hiç bir şartı yoktur.

 

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ NEDİR? NASIL ALINIR? 2021

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRMEDE EĞİTİM DESTEĞİ VAR MIDIR?

Yaklaşık 2 sene öncesine kadar var olan Eğitim desteği maalesef artık uygulanmamaktadır. Bunun yerine teknik danışmanlık desteği gelmiştir. Danışmanlık hizmet alımlarınız için şartları uyduğu takdirde bu destekten yararlanabilirsiniz.

KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME NİTELİKLİ ELEMAN DESTEĞİ

Gerçekten KOSGEB İŞLETME GELİŞTİRME desteği kapsamındaki destekler arasından en yoğun kullanılan destek Nitelikli eleman desteğidir. Bu destek kapsamında 50.000 TL’ye kadar destek sunulmaktadır. Bu limit Teknokent, TEKMER, Ar-Ge Merkezi firmaları için 75.000 TL’ye yükseltilmiştir. Buna dair daha detaylı bir yazıyı burada bulabilirsiniz.

KOSGEB destekleri başta olmak üzere devlet desteklerine dair herşeyi güncel olarak sayfamızda bulacaksınız.

Biz bilgimizi paylaşıyoruz. Lütfen sizde bu konudaki bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşın. Ayrıca diğer başlıklar altındaki bilgisellerimizi de mutlaka gözden geçirin. Unutmayın, bilgi paylaşıldıkça artar. Yorum, değerlendirmeleriniz ve geri dönüşleriniz bizim için çok değerli.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.